Sms Onay Nedir? - Onayim.com

Sms Onay Nedir?


SMS Onay Nedir?

 

SMS onay nedir sorusu kullandığımız online uygulamaların sayısı arttıkça bilinmesi gereken bir soru haline gelmiştir. SMS onayı kullanıcıların kendi numaralarını kullanmak istemediği zamanlarda devreye giren bir sistemdir. Bazı uygulama işlemlerinde şirketler kullanıcılardan SMS onay kodu isterler. SMS onay kullandığımız bazı mobil cihazlarda kullanıcının bir SMS alındığını onaylayan bir mesaj almasını sağlayan özelliktir. Bu özelliğin kullanım amacı bir nevi güvenlik amaçlıdır. SMS onay günümüzde yaygın bir özelliktir. Genellikle akıllı telefonlarda kullanılır. Amacı çoğunlukla bir satın alma işlemi olsa da bu amacın ötesine geçebilir. Olabilecek dolandırıcılık ve karışıklık işlemlerinin önüne geçer. SMS onayı genellikle cep telefonunda bulunan ve kullanıcının bir mesaj ya da bildirim aldığını onaylayan özelliktir.

 

SMS Onay Nasıl Kullanılır?

 

Her geçen gün gelişmekte olan ve kullanım alanının oldukça yayıldığı sosyal ağların numara onayı almak adına yaptığı SMS onay nasıl kullanılır sorusu merak edilmektedir. Bu yöntem genellikle mobil onay işlemleri için kullanılır. İnsanların kullandığı sosyal medya ve online uygulamalardaki hesaplarını doğrulamak için kullanılır. Bu yöntem sıklıkla hemen hemen her uygulamada kullanılmaktadır. SMS onayı ile bağlı olduğunuz uygulamaları kontrol edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınıza erişmek isteyen yabancı bir kişi olduğunda bu SMS koduna ihtiyaç duyarlar ve koda ulaşmak kendi numaranız ile kod aldıysanız sadece size geleceği için oldukça zordur. Bu şekilde de hesaplarınız SMS kodu ile güvende olacaktır.

Online uygulamalar hayatımızda çok büyük yer kaplamaktadır. Çok fazla insan online sitelerden yiyecek içecek kişisel bakım kıyafet gibi birçok alışveriş yapmaktadır. Bu alışverişleri kullandığımız kredi veya banka kartlarından yaparız çoğu zaman ve bu kartların güvenliği bizim için oldukça önemlidir. Her birey yaptığı alışverişi güvenle yapmak ister. SMS onay bu yapılan alışverişleri de güvenli hale getirmektedir. Sosyal medya ve kullandığımız bütün uygulamaların hepsi şu an da SMS onay kodu ile çalışmaktadır. Bu uygulama hem uygulamaların şirket güvenliği hem de sizin kişisel haklarınızın güvenliği için önemlidir. SMS onay nasıl yapılır konusunda ise bu işlem oldukça basit bir işlemdir. Telefonunuza gelmekte olan kodu kullandığınız ya da kaydolmak giriş yapmak istediğiniz sitelere numaranızla girerek onay sağlayabilirsiniz. Bu işlem sonrasında rahat ve güvenilir şekilde uygulamalarınıza erişim sağlayarak kullanabilirsiniz.

 

SMS Onay Nasıl Çalışır?

 

SMS onay cep telefonlarından bir SMS alındığı zaman kullanıcıya bildirim gelerek kullanıcının haberinin olmasını sağlayan bir özelliktir. Bildirimi almanın birkaç çeşidi olabilir. SMS onay nasıl çalışıraşaması ise oldukça kolaydır. SMS onayı, bir işlemi cep telefonuyla onaylama ya da herhangi bir satın alma işleminde işlemi cep telefonundan onaylama yöntemidir. Uygulama göndericisi, alıcıya alıcıdan yapılacak işlemi onaylamasını isteyen bir mesaj gönderir. Alıcı işlemi onaylarsa, mesaj onaylandı yazarak işlem tamamlanır.

 

SMS Onay Devreye Nasıl Girer?

 

Online uygulamalardan herhangi bir işlem yapmak istediğimiz zaman genellikle telefonda bir onay mesajı görüntülenir. Mesaj genellikle ‘’Bu işleme devam etmek istiyor musunuz?’’ şeklinde gelir. Mesaja tıklarsanız işleme devam etmek için gerekli sayfaya onay için yönlendirilirsiniz. İşleme devam etmek istemiyorsanız, mesajı kapatanız yeterli olacaktır. SMS onay nasıl devreye girer sorusunun cevabına bakacak olursak, cep telefonlarımızın çoğunda artık SMS onay etkinleştirme veya SMS onay devre dışı bırakma seçeneği mevcuttur. SMS onay kısmını etkinleştirirseniz yapacağınız işlemlerde SMS onayı mesajı alırsınız. İşlemin devre dışı bırakılması durumunda ise siz fiziksel olarak telefonunuzla işlemi onaylayana kadar işlem onaylanmaz.

Bir hesapta SMS onayını etkinleştirme veya devre dışı bırakma işlemi, hesabın türüne göre değişiklik gösterebilir. SMS onayını etkinleştirmek istediğinize kara verdikten sonra cihazınızdan bu ayar kısmını bulup, bulduğunuzda tüm işlemler için mi yoksa belirli işlemler için mi seçeneğinden gerekli SMS onay uygulamalarını seçerek onay işleminizi açabilirsiniz.

SMS onay, kullanıcının yaptığı işlemi onaylamanın ve güvenli hale getirmenin en uygun ve etkili yoludur. Kullanıcının işlemlerini hızlı şekilde yapmasını sağlar. Kullanıcılar eğer bir satın alma işlemi yapıyorsa bu SMS onayı sayesinde satıcıdan yanıt beklemeden işlemlerini yapabilirler. SMS onayı gerçekten güvenilir ve yapılması kolay bir işlemdir. Kullanıcıların tüm işlemlerini doğru ve hızlı şekilde tamamlamasını sağlar.

 


12/01/2023 14:58:39

Copyright © Onayim.com -